غرغره کردن آب نمک | داستان فارسی
آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خانه » داستان پند اموز » غرغره کردن آب نمک
غرغره کردن آب نمک

غرغره کردن آب نمک

حل دعوای زن و شوهر با غرغره کردن آب نمک

✍روزی روزگاری زنی سراسیمه پیش دکتر رفت و گفت که از دست شوهرم خسته شده ام و می خواهم بگذارم و بروم، عادت بدی کرده که وقتی از سر کار می آید نیم ساعتی سروصدا می کند و سرزنش و توهین می کند و خسته شده ام. دکتر یک ساعتی با او مصاحبه انجام می دهد و می گوید: فهمیدم تو باید از تکنیک غرغر کردن آب نمک استفاده کنی، وقتی که شوهرت به خانه می آید یک نیم ساعتی فقط باید آب نمک غرغره کنی.

😄هفته بعد زن به پیش دکتر رفت و گفت: با آنکه این روش خیلی مسخره به نظرم رسید، اما واقعاً شوهرم خوب شد و عالی شد و دیگه سروصدا  نمیده، فقط من نفهمیدم غرغر کردن آب نمک چه ارتباطی به عاقل شدن و درست شدن شوهرم داشت؟

💊دکتر میگه: هیچی، فقط وقتی کسی دائماً باید آب نمک غرغر ه کنه، مجبوره فکش رو از حرف زدن ببنده، و چون فکت رو بستی، اونم آروم گرفت و درست شد.

۱⃣نکته اول: این دفعه زن غرغر آب نمک کرد و زندگیشان آروم تر شد، اگر مرد هم موقع آمدن آب نمک غرغره میکرد، بازم همین نتیجه حاصل می شد. یعنی توی دعوای زن وشوهری ما به دنبال مقصر نیستم، بلکه معتقدیم که اگر یکی تغییر بکند، به احتمال زیاد دیگری هم تغییر میکند.

۲⃣نکته دوم: پاسخ (هر چند منطقی شما) به مشاجرات همسرتان، فقط انرژی لازم را برای ادامه دعوا توسط او فراهم می شود و به نظر می رسد اثر ارتباطی مثبتی ندارد. پس پیشنهاد میکنم که وقتی همسرت شروع به سر و صدا کرد، تو هم شروع به غرغره کرده آب نمک بکنی، بهتر جواب می ده(دکتر ایمانی فر).

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است
8