نصیحت پیامبر با حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) | داستان فارسی
ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خانه » چهارده معصوم » امام علی » نصیحت پیامبر با حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)
نصیحت پیامبر با حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)

نصیحت پیامبر با حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)

از ازدواج حضرت زهرا (س) با حضرت علی (ع) چندان نگذشته بود پیامبر (ص) به دیدار آن ها آمد به آن ها مبارکباد گفت و پس از ساعاتی علی (ع) برای کاری از خانه بیرون رفت . پیامبر (ص) به فاطمه (س) فرمود :حالت چطور است؟شوهرت را چگونه یافتی؟
فاطمه (س) : پدر جان شوهرم را به بهترین شوهر یافتم ولی جمعی از زنان قریش نزد من آمدند و به من گفتند:رسول خدا (ص) تو را همسر یک نفر مرد فقیر و تهیدست نموده است.
پیامبر : دخترم ! نه پدرت فقیر است،و نه شوهرت،خداوند گنجینه های طلا چو نقره تمام زمین را در اختیار من نهاده است ولی من از آنها چشم پوشیدم ، و پاداشی را که در پیشگاه خدا است برگزیدم.دخترم ! اگر آنچه را که پدرت می داند،می دانستی دنیا در نظرت ناچیز جلوه می کرد ، سوگند به خدا در نصیحت و آموزش تو کوتاهی نکردم . شوهر تو در تقدم به اسلام و در علم و حلم از همه مقدمتر و بهتر است،دخترم وقتی که خداوند بر سراسر زمین نگاه کرد دو مرد را برگزید یکی از آن دو را پدر تو قرار داد و دیگری را شوهرتو .
یا بنته نعم الزوج زوجک لاتعصی له امرا :
(دختر عزیزم!شوهر تو،نیکو شوهری است همواره در همه امور،از او اطاعت کن)
سپس پیامبر (ص) علی (ع) را به حضور طلبید و در شأن و مقام فاطمه (س) مطالبی گفت ، از جمله فرمود : فاطمه (س)  پاره تن من است هر که او را برنجاند مرا رنجانده و هر کس او را شاد کند مرا شاد کرده است. امام علی ( ع ) در شأن زهرا (س) می گوید:
سوگند به خدا هیچگونه فاطمه (س) را خشمگین و مجبور به کاری نکردم تا آن زمان که خداوند روح او را به سوی خود قبض کرد ، و او نیز هیچگاه مرا ناراحت نکرد و از من نافرمانی ننمود ، هر زمان به او نگاه می کردم همه اندوهها و حزنها و رنجهایم برطرف می شد.

داستان فوق از بخش داستانهای شنیدنی ازچهارده معصوم(ع) اپکیشن داستانهای حدیثی نقل شده است

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است
7